Brave İndir – Hızlı ve Güvenli İnternet Tarayıcısı
Brave İndir – Hızlı ve Güvenli İnternet Tarayıcısı
Brave İndir – Hızlı ve Güvenli İnternet Tarayıcısı

Brave İndir, Brave isimli bu hız ve güvenli kullanarak internet tarayıcısını kullanarak sinir bozucu reklamlardan kaçınarak internet daha keyifli şekilde surf yapın.
Açık kaynak ve özgür tarayıcılar dünyası, oldukça uzun bir beta test süresinin ardından Brave adıyla anılan en yeni üyesini kısa süre önce karşıladı. Her şeyden önce, Brave'in JavaScript'in yaratıcısı ve Mozilla projesinin kurucu ortağı Brendan Eich'in beyni olan köklü bir soyağacına sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Bunun dışında, Brave'i sadece iyi bir tarayıcı değil, aynı zamanda özel yapan şeyin ne olduğuna hemen atlayalım. Yarasanın hemen dışında, Brave'i çok ilginç kılan iki ana özellik var. Birincisi, gizlilik ve güvenlik motorlarıyla temsil edilirken, ikincisi, benzersiz ödül sistemi ve ayrıca reklamın İnternette çalışma şeklini değiştirmeyi amaçlayan benzersiz felsefesidir.

Mükemmel gizlilik ve güvenlik - Brave’nin ticari markalarından ikisi. Gizlilik ve güvenlik yönü, oradaki çoğu kullanıcı için satış noktası olacağından, bununla başlayacağız. Birincisi ve en önemlisi, Brave sadece herhangi bir reklam engelleyici değil, en iyilerden biri olan yerleşik bir reklam engelleyici içerir. Reklam engelleme eklentisini bulma ve yükleme zahmetine girmeniz gerekmez.

Kötü amaçlı yazılımlar ve kapsamlı izleyiciler varsayılan olarak engellendiğinden, kullanıcıların parmağını bile kıpırdatmasına gerek kalmayan pek çok kullanışlı özelliğe sahiptir. Bu, kullanışlı "kalkanları" aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu kalkanlar, üçüncü taraf sitelerin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini engelleyebilir (diğerleri arasında izleme çerezlerini ve istilacı reklamları engellerler).

Brave, Google Chrome'un temeli olan Chromium'u temel alsa da, projenin arkasındaki geliştiriciler onu Google'a geri veri gönderen tüm öğelerden "arındırdı". Gizlilikten bahsetmişken, Brave bunu gerçekten çok ciddiye alıyor, bu, tarayıcının Tor'a (soğan yönlendirme ağı) yerleşik erişime sahip olduğu gerçeğiyle kolayca kanıtlanan bir gerçek. Bu, kimliğinizi ve konumunuzu çevrimiçi olarak mükemmel bir şekilde gizlemek için kullanışlıdır ve hatta Darknet'e açılan bir geçit görevi görebilir. Daha gizli bir tarayıcıya ihtiyacınız olursa size Tor Browser tarayıcısını sizlere önerebiliriz. Tor Browser İndir bağlantısına tıklayarak bu tarayıcıya ulaşabilirsiniz.

Brave’in ödül sistemi açıklandı (engelleme, görüntüleme, kazanma, fonlama felsefesi)
Tarayıcının ödül sistemi, muhtemelen en ilginç ve karmaşık özelliklerden biridir. Şirket, temel olarak çevrimiçi reklamcılığın çalışma şeklini değiştirmeyi amaçladığından, bunun yalnızca iki cümleyle açıklanamaması şaşırtıcı değildir.

Brave sizi her türlü reklam ve reklam takibinden uzak tutarken, aynı zamanda kullanıcı gizliliği ile reklam tabanlı gelir arasında bir denge kurmaya çalışır ve bu da birçok içerik oluşturucu ve oradaki web siteleri için sonuçta hayati önem taşır. Kısacası, Brave herhangi bir web sitesindeki reklamları "kendi" incelenmiş reklamlarıyla değiştirir. Bu reklamlar genellikle Windows bildirimleri olarak görüntülenir (özellik etkinse).

İşin püf noktası şu: Cesur reklamları görüntülemek ve onlarla etkileşim kurmak için zaman ayırırsanız, gerçek parayla (veya diğer kriptolarla) değiştirilebilen bir kripto para birimi olan Brave’nin Temel Dikkat Jetonlarını kazanabilirsiniz. Brave'in yerleşik bir Crypto cüzdanına sahip olmasının nedeni de budur. Otomatik Katkı adlı bir özellik sayesinde, tarayıcı hangi web sitelerine ne kadar "ilgi" verdiğinizi anladığından ve hatta planlanmış aylık katkılar oluşturabildiğinden, BAT'ı fazla çaba harcamadan harcayabilirsiniz. Kısacası BAT, tüm kullanıcı reklamveren ve yayıncı sistemi için bir aracıdır.

Brave'in diğer heyecan verici avantajları
Tarayıcının ana, çarpıcı özelliklerinin açıklanmasıyla birlikte, Brave'in dikkatinize değer olmasının başka bir nedeninden bahsedelim. Birincisi, Brave tüm hesaplar tarafından çok hızlı bir tarayıcıdır. Bu, esas olarak benzersiz güvenlik ve gizlilik özellikleri sayesindedir.

Brave ayrıca, gezinirken gizliliği artırmayı amaçlayan diğer şık küçük özelliklerle birlikte gelir. HTTPS Everywhere özelliği sayesinde, tarayıcının kullanılabilir olduğu her an bağlantı şifrelemesini kullandığından emin olabilirsiniz. Chromium tabanlı olduğu için, Chrome Web Mağazası'na da gidebilir ve oradaki çoğu uzantı için seçiminizi yapabilirsiniz.

Uzantılardan bahsetmişken, Brave, WebTorrent adlı yerleşik bir uzantıya sahiptir. Temel olarak durum istemcilerine güvenmek zorunda kalmadan torrentleri indirmenize izin verir. Diğer yerleşik uzantılar Google Hangouts ve IPFS Companion'dur. Hiç şüphe bırakmadan, Brave heyecan verici ve mükemmel bir tarayıcıdır. Günümüzde İnternet'teki en karmaşık ve tartışmaya açık konulardan birini ele almayı hedefliyor: gizlilik ve güvenlik arasında mükemmel bir denge kurmak ve içerik oluşturuculara ödeme yapmak için verimli bir sistem sunmak.

Elbette, Brave'in perspektifimize ve çevrimiçi toplumumuzun böyle ileri görüşlü bir ortama doğru gelişmesine kadar hala uzun bir yolu var, ancak, dijital reklamcılık pazarında devrim yaratmayı vaat eden projenin arkasındaki temel felsefe kesinlikle iyi bir şey.

Sonuç olarak Brave, varsayılan bir reklam engelleyiciye, çoğu insanı mutlu etmek için yeterli gizlilik ve güvenlik özelliklerine sahip çok hızlı ve çok güvenli bir tarayıcıdır, Chrome uzantılarını destekler ve çok temiz ve sezgisel bir GUI, tıpkı modern bir tarayıcının olması gerektiği gibi. Bu tarayıcıyla ilgili tek sorun (ve aslında sorun değil), telafi edici ödül sisteminin bazı temel kullanıcıları şaşırtma potansiyeline sahip olmasıdır.

Dosya Boyutu: 69.9 MB

Platform: Windows

Rar Şifresi: indirbox.com

Benzer İçerikler