ESET NOD32 İndir – Full Türkçe Antivirüs v14.0.22.0
ESET NOD32 İndir – Full Türkçe Antivirüs v14.0.22.0
ESET NOD32 İndir – Full Türkçe Antivirüs v14.0.22.0

ESET NOD32 İndir, Çok çeşitli güvenlik özelliklerine sahip ESET NOD32 isimli bu profesyonel Antivirüs programı yardımıyla yerel verilerinizi ve çevrimiçi gizliliğinizi güvende tutun. NOD32 tartışmasız şu anda piyasada bulunan en büyük geçmişe sahip bir antivirüs programıdır. 1987'de iki Slovak geliştirici tarafından piyasaya sürülen ürün, 30 yılı aşkın ömrü boyunca çok gelişti ve şu anda ESET NOD32 Antivirus adı altında biliniyor. ESET NOD32 Antivirus, şirketin güvenlik hizmetlerinin giriş düzeyi sürümüdür ve ESET Internet Security gelişmiş internet güvenlik özellikleri sunar ve ESET Smart Security Premium en üst düzey internet güvenlik özellikleri içerir.

Kurulum prosedürü hızlı ve sorunsuzdur ve kullanıcılar açısından çok az çaba gerektirir veya hiç çaba gerektirmez. Bir noktada, kullanıcılardan olası istenmeyen uygulamaların (PUA) algılanmasının yanı sıra ESET LiveGrid geri bildirim sistemine katılmak isteyip istemediklerini (ESET'in gelecekte ürünlerini iyileştirmesine yardımcı olmak için yararlıdır) etkinleştirmeleri veya devre dışı bırakmaları istenir.

Peki, ESET NOD32'yi gelişmiş bir Antivirüs yazılımı yapan özellik nedir?
Tüm Antivirüs çözümlerinde olduğu gibi, ESET NOD32 Antivirus’ün başarısının en büyük kısmı, birinci sınıf ve çok güvenilir güvenlik çözümleri sayesindedir (bunu çok kısa süre içinde inceleyeceğiz). Bununla birlikte, dikkate değer başka yönler de var. Örneğin, ESET NOD32'nin son derece kullanıcı dostu ve hiç de gösterişli olmayan arayüz tasarımı. Piyasadaki diğer Antivirüs çözümlerinin çoğu, çok sayıda hile ve her türden şeffaflık efektine sahip modern GUI'ler sunarken, ESET yıllar boyunca sadeliğe sadık kalmıştır: net organizasyon, şık görünümlü panolar ve neredeyse sıfır dağınıklık. Bu, ürünün kullanılabilirlik açısından yüksek standartlara sahip yeni başlayanlardan güçlü kullanıcıya kadar tüm insanlar için mükemmel bir şekilde uygun olduğu anlamına gelir.

Bahsetmeye değer bir diğer husus, ürünün gerçekte ne kadar kaynak dostu olduğudur. Günümüzün modern Antivirüs çözümlerinin, özellikle orta düzey veya daha eski bilgisayarlar söz konusu olduğunda, işlem hızlarını düşürmesi alışılmadık bir durum değildir. ESET NOD32 Antivirus, şüphesiz piyasadaki en hızlı ve kaynak dostu çözümlerden biridir.

ESET NOD32 Özellikleri

ESET NOD32 Antivirus tarafından sunulan koruma paketi iki farklı bölüme ayrılmıştır. Ayarlar menüsünden, kullanıcılar Bilgisayar koruması ve İnternet koruması arasında seçim yapabilir, ayrıca çeşitli ayarlarla ince ayar yapabilir ve oynayabilir. Sadelik odaklı GUI'sine ve iyi düzenlenmiş menülerine rağmen, ürün çok sayıda güvenlik seçeneği sunuyor. Ana modüllerden bazıları elbette gerçek zamanlı dosya koruma modülü, web korumasına ayrılmış bir bölüm, HIPS modülü (Host Intrusion Prevention System - önceden yüklenmiş uygulamalardan istenmeyen davranışları algılar), bir anti-phishing modülü, ve temel e-posta istemcisi koruması.

Kısacası, ESET'in menülerini ne kadar çok kullanıcı keşfederse, bu antivirüsün ne kadar esnek ve çok yönlü olabileceğini o kadar çok keşfedecekler. Kullanıcılara, çeşitli dosya türlerini taramak için kullanılan yolları etkinleştirerek veya devre dışı bırakarak tarama sürecini tamamen değiştirme seçeneği sunulur. Antivirüs, rootkit algılamasına yardımcı olan Anti Stealth teknolojisi açısından en son gelişmeleri sunar.

Bilgisayara bir virüs bulaşma durumu söz konusu olduğunda, kullanıcılar bir açılır mesaj penceresi aracılığıyla bilgilendirilir. Tehdit kaldırılamazsa, kullanıcılardan bilgisayarı yeniden başlatmaları istenir ve dosya karantinaya alınır. Elbette, son söz, kullanıcılar ve kötü niyetli (veya potansiyel olarak kötü niyetli) dosyalarla uğraşırken üç seçenekten herhangi birini seçebilirler: Hiçbir işlem yapmama, temizleme veya silme.

Genel, günlük kullanıcı otomatikleştirilmiş özelliklerine daha fazla güvenecek olsa da, İnternet koruma modülü de NOD32 Antivirus'ün büyük bir parçasıdır. Sistem, virüs bulaşmış web sayfalarını tespit etmek ve bilgisayarınız veya gizliliğiniz zarar görmeden bunları tamamen engellemek söz konusu olduğunda harika çalışıyor. Kısacası modül, kullanıcıları kimlik avı sayfaları konusunda uyarır ve bunları otomatik olarak engeller.

İnternet koruma modülündeki bir diğer önemli nokta, e-posta koruma tarayıcısıdır. Kötü amaçlı yazılım, virüs, truva atı ve casus yazılım gibi e-posta yoluyla gelen tehditleri kontrol etmek için en son NOD32 veritabanlarını kullanır. Dahası, Mozilla Thunderbird, Windows Live Mail ve hatta Outlook ve Outlook Express gibi en önemli istemcilerden bazıları ile uyumludur.

Diğer ikincil, ancak aynı derecede önemli özellikler
Diğer önemli özellikler arasında bir etkinlik izleyici, kullanışlı bir zamanlayıcı, bir raporlama aracı, bilgisayar hakkında gelişmiş istatistikleri toplamak için bir modül (SysInspector), bir süreç izleyicisi ve ESET SysRescue Live bulunur. Temel rolünün (kullanıcıların uygulamalar tarafından hangi kaynakların tüketildiğini görmelerine izin verme) yanı sıra, etkinlik izleyici, kaynakların arka planda çalışan potansiyel olarak kötü amaçlı uygulamalarda boşa harcanıp israf edilmediğini keşfetmeye yardımcı olma konusunda son derece iyidir.

Raporlama aracı, kullanıcıların NOD32'nin kendileri için gerçekte ne yaptığını ve gizliliklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için vardır. Taranan toplam dosya sayısı, kaçının tehlikeli olduğu ve kaçının temizlendiği gibi çeşitli faydalı istatistikleri görüntüler. Son olarak, ESET SysRescueLive, temel gerçek zamanlı tarayıcı modülünün bilgisayarınızdan bir tehdidi kaldırmayı başaramaması durumunda kullanılabilir. Bu modül CD'lerde, DVD'lerde veya USB sürücülerinde çalışır ve kurulum gerektirmez.

ESET NOD32 Antivirüs iyi mi?
Cevap: kesinlikle evet! Çok etkili ve kullanımı kolaydır, rekabetçi fiyatlıdır, birden fazla işletim sistemini destekler, piyasadaki en kaynak dostu Antivirüs programlarından biridir ve hem ana hem de ikincil özellik ve modüllerin bolluğu ile birlikte gelir. Ayrıca çeşitli yayınlar tarafından yüksek puan almıştır ve diğer bağımsız testlerde büyük performans göstermiştir ve 10 yıldan fazla bir süredir ürünün kullanıcıları olarak sitemiz İndirbox.com üzerinde bizler ürünün kalitesini sizlere kanıtlayabiliriz.

Dosya Boyutu: 110 MB

Platform: Windows

Rar Şifresi: indirbox.com

Benzer İçerikler