Wireshark İndir – Full v3.4.6
Wireshark İndir – Full v3.4.6
Wireshark İndir – Full v3.4.6

Wireshark İndir, Trafiği engellemek, gönderilen ve alınan veri paketlerini izlemek, ağ sorunlarını ve şüpheli etkinlikleri araştırmak, istatistik oluşturmak için tasarlanan gelişmiş bir ağ protokolü analizörü.
Bilgisayarınız her zaman İnternet'e veya yerel ağa bağlıysa, bilgisayar korsanlarının saldırılarına ve kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına karşı savunmasızdır. Güçlü ve güncel bir virüsten koruma çözümü (sorumlu bilgisayar kullanıcıları için zorunludur) kullanmanın yanı sıra, kötü amaçlı paketleri belirlemek ve bunları engellemek için bir ağ analiz aracı da kullanabilirsiniz. Böyle bir uygulama Wireshark'tır ve kullanımı ücretsizdir.

Özelleştirilebilir kurulum paketi
Wireshark'ı bilgisayarınıza dağıtırken, Dissector eklentisi, Ağaç İstatistikleri, SNMP MIB'ler veya Meta Analiz ve İzleme Motoru gibi yüklemek istediğiniz eklentileri ve uzantıları seçebilirsiniz.

Bu yardımcı programlar ağ trafiğiniz hakkında daha geniş bir bilgi yelpazesi sağlamayı amaçladığından ve kolayca devre dışı bırakılabildiklerinden, bunları Wireshark'ın yanına kurmanız önerilir. Aynı tavsiye, kurulumla birlikte gelen ekstra araçlar ve bilgisayarda bulunan izleme dosyaları için önerilen dosya ilişkilendirmeleri için de geçerlidir.

İlk yapılandırmayı tamamlamadan önceki son adım, kurulumun bilgisayarınızda WinPcap kurulu olup olmadığını kontrol etmesi ve eksikse kurmasıdır.

Ağ trafiğini yakalamak için filtreler ayarlayın
Birkaç ağ kartı kullanıyorsanız, Wireshark ağ trafiğini yakalamak için birini seçmenize izin verir. Yakalama başladıktan sonra, tüm bağlantıları ve bunlara karşılık gelen ayrıntıları izleyebilirsiniz - ayrıca yalnızca belirli bağlantı türlerine göz kulak olmak için filtreler oluşturma şansınız olur.

Onları daha kolay tespit etmek için renk kodlu paket türleri
İstediğiniz paket türünü doğru şekilde izlediğinizden emin olmanın bir başka yolu da her bağlantı türü için renk şemaları uygulamaktır, böylece en önemlileri en görünür hale gelir. Wireshark tarafından sağlanan renk şablonlarından memnun değilseniz, izlenecek gölgeyi ve dizeyi belirterek özel bir şablon oluşturabilirsiniz.

Wireshark ayrıca daha sonra analiz edilecek raporlar oluşturmak için kullanılabilecek bir İstatistik işleviyle birlikte gelir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, protokol hiyerarşisi, uç nokta, paket uzunlukları veya IO grafiğinin ayrıntılarını görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Genel olarak, gelişmiş ve güvenilir bir protokol analizörü
Her şey düşünüldüğünde, Wireshark ağ bağlantılarının kontrolünü elinde tutmak ve gerektiğinde sınırlamak isteyenler için kullanışlı olabilir. Ancak, uygulamayı tam potansiyeliyle kullanmak bir uzman gerektirir.

Dosya Boyutu: 115 MB

Platform: Windows

Rar Şifresi: indirbox.com

Benzer İçerikler